607 944 132
Údolí stínůÚdolí stínů

Údolí stínů DVD

Modifikátor variant cen
Prodejní cena:78 Kč
Zvuk:
český, anglický...
Titulky:
české
Obal:
Plastová krabička
Skladem: 2 ks
Popis

Údolí stínů

We Were Soldiers
 
 
Válečný / Drama / Akční
 
USA / Německo, 2002, 138 min
 
 
Obsah: 
 
V neděli 14. listopadu 1965 se ve vietnamském údolí Ia Drang poprvé střetli Američané s nepřáteli z komunistického severního Vietnamu. Tři sta devadesát pět amerických vojáků mělo proti sobě desetinásobný počet nepřátel, kteří navíc byli na svém území. Následné třídenní boje vstoupily do historie jako počátek vietnamské války...

Film scenáristy a režiséra Randalla Wallace zachycuje nejen pekelnou bitvu, která se v "údolí stínů" rozpoutala, ale též pocity lidí, kteří se jí účastnili. Nebyli to jen američtí a vietnamští vojáci - dramatické události totiž prožívali na dálku i jejich nejbližší, zejména manželky. Nicméně hlavním hrdinou je plukovník Hal Moore (Mel Gibson), upřímně věřící katolík a otec pěti dětí, ale především vynikající voják a stratég, který se neobává ani těch nejnebezpečnějších situací.

Film vznikl podle vzpomínkové knihy generálporučíka ve výslužbě Harolda G. Moorea a válečného zpravodaje Josepha L. Gallowaye, jenž se skutečné bitvy zúčastnil jako pozorovatel. Oba autoři se na snímku podíleli jako odborní poradci.
 

Hodnocení filmu na CSFD:  

 

Hodnocení

Pro hodnocení, nebo psaní recenzí musíte být přihlášeni.