607 944 132
Tak trochu jiná lovestory DVDTak trochu jiná lovestory DVD

Tak trochu jiná lovestory DVD

Modifikátor variant cen
Prodejní cena:98 Kč
bazar
Zvuk:
český, dánský
Titulky:
české
Obal:
Náhradní obal
Skladem: 1 ks
Popis

Tak trochu jiná love story  

Kærlighed på film


Krimi / Thriller / Drama

Dánsko, 2007, 100 min

 

Režie:

Ole Bornedal

 

Hrají:

Anders W. Berthelsen, Nikolaj Lie Kaas, Charlotte Fich, Ewa Fröling, Dejan Cukic, Fanny Bornedal, Flemming Enevold

Obsah:

Krásky a tajemství – tak přece začínají všechny filmy noir. Dánský sebereflexivní thriller.

Základem postmoderního a sebereflexivního thrilleru dánského režiséra Oleho Bornedala je otázka, jaké jsou osudy postav mimo to, co nám z nich film ukáže, a jak si k figurám automaticky dosazujeme příběhy na základě diváckých či čtenářských zkušeností.

Během dopravní nehody potká forenzní fotograf Jonas tajuplnou Julii. Když ji posléze navštíví v nemocnici a je jejími příbuznými považovaný za jejího přítele Sebastiana, začne se propadat do víru lží a fikcí, který sám přiživuje. Jelikož o Sebastianovi nic neví a dívka trpí ztrátou paměti a následkem šoku i dočasnou ztrátou zraku, vezme na sebe Jonas identitu, kterou si sám vymodeluje na základě svých nenaplněných snů. Paralelní fiktivní život se pro něho stává únikem před každodenní prací, usedlým rodinným životem i porouchaným autem. Jenže Sebastianova realita je zásadně odlišná od toho, co si Jonas vybájil, a začne ho záhy dohánět.

Důmyslný scénář reflektuje principy noirových krimi příběhů. Ty také ve svém základu často stojí na vypravěči, jenž svému okolí a druhým postavám přiřazuje domnělé příběhy, které jsou postupně konfrontovány s realitou.

Scenárista a režisér Ole Bornedal snímkem Pouze další love story potvrdil své kvality jednoho z nejoriginálnějších tvůrců současnosti, kteří ve svých filmech reflektují a dekonstruují narativní principy klasických žánrů. Mezinárodně na sebe upozornil již v roce 1994 filmem Noční hlídač, který o tři roky později přepracoval pro americký trh do filmu Hlídač mrtvých. Z jeho dalších snímků získal nadšené ohlasy především moderní morytát Zbav nás od zlého z roku 2009

 

Hodnocení

Pro hodnocení, nebo psaní recenzí musíte být přihlášeni.