607 944 132
     Objednávky vyřizujeme do 28.7. včetně. DOVOLENÁ OD 30.7. DO 14.8. 2022. Objednávky vytvořené v době dovolené vyřizujeme a odesíláme od 15.8.
Fabrika na oficíry 1.+ 2. DVDFabrika na oficíry 1.+ 2. DVD
Fabrika na oficíry 1.+ 2. DVD

Fabrika na oficíry 1.+ 2. DVD

Modifikátor variant cen
Prodejní cena:148 Kč
bazar
Zvuk:
český, německý
Titulky:
české
Obal:
Náhradní obal
Poznámka:
komplet 4. díly, 2x DVD
Skladem: 1 ks
Popis

Fabrika na oficíry 

Fabrik der Offiziere

 

Krimi / Drama / Válečný

Západní Německo / Československo, 1989, 4x90 min

 

Režie:

Wolf Vollmar 

Hrají:

Manfred Zapatka, Karl Walter Diess, Sigmar Solbach, Harald Dietl, Eliška Balzerová, Hana Hegerová, Josef Abrhám, Tomáš Valík, Alice Chrtková

Obsah:

Únor 1944: nadporučík Karl Krafft přežil bitvu o Stalingrad. Jedna noční můra je za ním, ale další jej čeká, protože je převelen na vojenskou akademii v Bavorsku. Tam se brzy propadá do sporu mezi německou vojenskou tradicí a hnusnou realitou nacistického systému, mezi slušností a korupcí, bezúhonností a vlastní degradací. Krafftův předchůdce, poručík Barkow, přišel o život v průběhu výbušné demonstrace. Vojenský soud vyloučil možnost vraždy, ale major generál Moderson nabízí Krafftovi, aby vedl vlastní vyšetřování – je to nevděčný úkol, který postaví Kraffta proti vojenskému soudu, jeho kolegům i studentům.

Jeho vyšetřování odhaluje mnohá problematická tajemství, která se objevují pod dobře uspořádanou slupkou akademie. Nejhorší ze všeho je však zaslepenost jeho kolegů, kteří – ať již omámeni alkoholem, pod vlivem osobních ambicí nebo kvůli ztrátě vlastních morálních hodnot – jsou tvrdě vycvičenými mladými vojáky, kteří chtějí za každou cenu vyhrát již prohranou válku …
Když Krafft odhalí vraha, mladého fanatického kadeta, stane se pravda fatální pro lovce i oběť. Mladý muž spáchá sebevraždu a Krafft je popraven po přednesení plamenného projevu, v němž požadoval, aby kadeti i důstojníci otevřeli oči, aby viděli hrůzy, které se dějí kolem nich.

 

Jazyk: český, německý

Titulky: české

 

Hodnocení filmu na CSFD:  

 

Hodnocení

Pro hodnocení, nebo psaní recenzí musíte být přihlášeni.